Yeni Başlayan Bayanlar İçin Kolay İğne Oyası Çeşitleri
admin 1 sene önce Bayan Örgü

İğne oyası modellerinde herhangi bir bayan kendini geliştirmiş ve defa orjinal ürünler meydana çıkarmıştır.
Yeni başlayanlar için iğne oyası modeli işlemek her vakit defa zor bir işmiş gibi görünür.
Ancak adımların takip edilmesi eşliğinde ne kadar basit ve eğlenceliolduğunu fark etmek olasıdır.
İğne oyası modellerinde deneyimlerini hızlıca geliştirmelerini sağlayacak olan bu misaller de çok yararlı olacaktır.
Hem orjinal hatta yapımı bakımından basit olan misaller üstündenkendini geliştirenler, henüz yaratıcı modeller meydana çıkarmaktadır.
Kadınlarımızın bir araya gelerek birbirleri ile modeller ile ilgili düşüncealışverişinde bulunması da, iğne oyası model alternatiflerinin artmasını sağlar.
En külüstür geleneklerimizden birisi olduğu halde, son zamanlarda de geçerliliğini yitirmemiştir.
Sadece henüz çağdaş ve orjinal modeller ön tasarıda görülmeye başlamıştır.
Yeni başlayanlar için basit iğne oyası desenleri ile havlu, tülbent, pike ve nevresim gibi çoğu ürünün kenarında ve üstünde işlemeler inşa etmekbasit olacaktır.
Boş zamanların henüz bereketli geçip gitmesini sağlaması da başka bir faydasıdır.
İğne oyası desenleri ile herkes kendisi ev tekstili ürünlerini canlandırabilir ve ev dekorasyonuna da hareketlilik kazandırabilir.
Çeyizlerin süslenmesi ve evlenen çiftlere armağan sunulabilmesi yönünden de seçenekler oluşturulabilir.

1. Klasik Modeller ile Başlayın

Her iğne oyası modeli çalışanın mutlaka denemesi gereken model klasikleri arasında bu örnek de yer alıyor. Renkleri ile de oldukça modern bir ürün.

2. Farklı Çiçek Motifleri

İğne oyası modellerinde çiçek motifleri de her ürüne çok yakışmaktadır. Çiçek modellerinde sayısız alternatife de ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

3. Sade Bir Modeli Pullarla Süsleme

Henüz çok yeni olanlar için kolayca tamamlanabilecek olan bu model eğer fazla sade gelirse, pul malzemeleri ile detaylandırarak daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

4. Parlak Malzemelerin Etkisi

Özel günlerde kullanılacak bir tülbent tasarımı için oya modelleri işlemesinde parlak ip malzemeleri seçilebilir.

5. Daha Kalın İplerle Deneyin

İğne oyası modelleri için genellikle ince ipler kullanılır. Ancak daha kalın iplerle de farklı uygulamaların yapılabileceğini bu örnekle görebilirsiniz.

6. Koyu Renk Tülbentlerin İşlenmesi

Koyu renkli tülbentlerinize hem renk katmak hem de daha modern hale getirmek için küçük ama canlı renkleri olan oya modelleri tercih edebilirsiniz.

7. Kıvrımlı ve Hareketli Desenler

İşlemesi en kolay iğne oyası modellerinden birisi olarak bu tarz desenleri de tülbent ve havlular için uygulayabilirsiniz.

8. Aynı Modelin Farklı Renk Alternatifleri

Farklı renk alternatifleri ile bir modelin ne kadar farklı duracağını kendiniz de deneyerek görebilirsiniz. Bu örnek de renk seçenekleri ile kendisini gösteriyor.

9. Boncuk İşlemeleri ile Detaylandırılan Örnekler

Sade bir iğne oyası modeli ile işleme tekniklerini öğrendikten sonra, renkli boncuklar ile modelinizi detaylandırabilirsiniz. Boncuk uygulamalarında da zorlanmayacaksınız.

10. Yarım Çiçek Motifleri

İğne oyası modellerinde yarım çiçek motifleri işlemek de pratiklik açısından kolay olacaktır. Farklı renklerle de deneyebilirsiniz.

11. Sade ve İnce Detaylar

Kısa sürede tamamlanması mümkün olabilecek bir örnek. İnce iplerle sade bir detaylandırma sağlanmış ve oldukça şık bir şekilde de bitirilmiştir.

12. Tek Bir Modeli Devam Ettirme

Sade ve düzenli bir kompozisyon yapmak için tek bir modeli öğrendikten sonra ürününü etrafını bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

13. Aynı Renklerle Birkaç Modeli Birlikte Değerlendirin

Daha özgün bir kompozisyon için aynı renklerle farklı modelleri bir araya getirmeyi deneyin. Böylelikle tasarımınıza da canlılık gelecektir.

14. Minimalist ve Küçük Desenler

Daha sade modellerden hoşlanıyorsanız, bu tarz tasarımlar da deneyebilirsiniz. Uygulama açısından da size büyük kolaylık yaratacaktır.

15. Küçük Çiçekler İçin Detay

Küçük işlemeler ve özellikle çiçek işlemeleri için bu görsel size detay sağlayabilir. Daha kolay öğrenmeniz açısından faydalı olacaktır.

16. Renk Kullanımı İçin Farklı Bir Alternatif

Belirli sayılarda aynı rengi devam ettirerek işleyeceğiniz motif için kompozisyon oluşturabilirsiniz.

17. Üçgen Modeller ve Boncuk Detayı

Üçgen şeklinde iğne oyası modelleri işlemek de klasikler arasında sayılabilir. Boncuklarla detaylandırılan bu örnek daha şık hale getirilmiş. Siz de boncuk kullanımını mutlaka deneyin.

18. Sarı Çiçeklerin Şıklığı

İğne oyası modellerinde sarı çiçek şıklığını ister havlu ister tülbent kenarlarına işleyebilirsiniz. Detay olarak da kullanabileceğiniz bir örnek.

19. Kurdele Şeklinde Yapılan İğne Oyası Modelleri

Basit ve modern iğne oyası modellerinde kurdele motiflerini de pratik bir şekilde yapabilmeniz mümkün.

20. Püskülsüz İğne Oyası Modeli Olur Mu?

En sade iğne oyası modelleri püskül detayları ile süsleyebilirsiniz. Yapımı da oldukça kolay şekilde işlenebildiği için yeni öğrenenlere de uygundur.

21. Lale Şeklinde İğne Oyası Modelleri

Lale deseninin iğne oyası modellerine ne kadar yakışacağını bu örnekle fark etmek mümkün. Aynı zamanda da işlemesi oldukça kolay görünüyor.

İğne oyası modellerinde yeni başlayanlar ve kendisini geliştirmek isteyenler, bu örnekler sayesinde hiç zorlanmadan öğrenebileceklerdir. İğne oyası yapmanın kolay olduğu kadar keyifli olduğunu da keşfettikçe, boş zamanlarınızı hep işlemeler ile geçireceksiniz. Sevdiklerinize ve kendinize ürünler hazırlayabilir, istediğiniz ürün için süsleme olarak kullanabilirsiniz. Genç kızların çeyizlerinde, ev dekorasyonlarında ve ev tekstili ürünlerinde dilediğiniz gibi iğne oyası şıklığını siz de yaşayabilirsiniz. Farklı ip malzemeleri bularak bu eğlenceli ve anlamlı etkinliğe bir an önce başlayın.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
1
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
reklam
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.
Gizem
Ne iadar çalisma masasi
admin
buyrun İpek Hanım
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.