Çok Güzel Kız Bebek Örgü Yelek Modelleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:57

Bel hizasında kolsuz ve yakasız kıyafet modelleri yelek olarak adlandırılmaktadır. Yeleklerin önü genellikle düğmeli bir şekilde hazırlanmaktadır. Çok uzun yıllardır kullanılan bir elbise türü olan yelekler, kumaştan dikilebileceği gibi örgü tekniği kullanılarak da yapılabilmektedir. Kişinin gövdesini sıcak tutma amacıyla örülen yelekler son radde kullanışlı giyim malzemeleridir. Yetişkinler için olduğu kadar ufak çocuklar ve bebekler içinde pek çok örgü yelek modelleri bulunmaktadır. Özellikle gebe kadınlar ve kız bebek sahibi anneler örgü yelek modellerini tercih etmektedirler. Bunun sebebi ise bu yeleklerin el emeği göz nuru olması ve aynı zamanda bebeği kış aylarında sıcak tutmasıdır. Eğer sizde kız bebek annesiyseniz ya da ebeveyn olmaya hazırlanıyorsanız mutlaka sizin içinizden de bebeğinize yelek örmek geçiyordur.

kiz-bebek-yelek-modelleri

Örgü örme konusunda biraz olsun deneyiminiz varsa yelek örmek hiçte zor değil. Zira örgü örerken kadınları en çok zorlayan kısım olan yaka ve kol bölümleri yeleklerde bulunmuyor. Bu nedenle az bir örgü bilgisine sahip olsanız bile rahatlıkla bir yelek örebilirsiniz. Yeleği örmeye karar verdiyseniz ancak nasıl bir örgü modeli tercih edeceğiniz konusunda fikriniz yoksa görsellerimizi inceleyerek esinlenebilirsiniz. Bebeğiniz için ister rengarenk ister tek renk bir yelek örebileceğiniz gibi seçiminizi çağdaş ya da klasik çizgilerden yana da kullanabilirsiniz. Yeleği örerken kış ayları için kalın ve yünlü ipleri tercih etmeli, bahar ve yaz ayları içinse tercihinizi kroşe iplerden yana kullanmalısınız. Yeleğin güzel olması için kullanacağın ipin kalınlığına müsait şişler satın almalısınız. Bebeğinizi kendi ördüğünüz yeleği giyerken görmek için sabırsızlanıyorsanız görsellerimizi inceleyerek ilk adımı atabilirsiniz. En sevdiğiniz modeli seçip müsait renkte iplerle yeleği örmeye başlamak için sebep hala bekliyorsunuz?

1-Rengarenk Örgü Yelek Modeli

kiz-bebek-yelek-modelleri-1

Cıvıl cıvıl renklerden oluşan bir yelek modelini bebeğinizin üzerinde görmeyi istek ediyorsanız bu görselimizi yakından incelemelisiniz. Birçok rengin bir araya getirilmesiyle oluşan bu yeleğin bilhassa yakasındaki motifler ve ön kısmındaki kurdeleden yapılma fiyonk dikkat çekiyor.

2-Klasik Örgü Yelek Modeli

kiz-bebek-yelek-modelleri-2

Minik kızınızı klasik model bir yelek giyerken görmek istiyorsanız bu modelimiz tam size göre. İki renk ip kullanarak örebileceğiniz bu yeleğin yaka kısmını renkli düğmelerle süsleyerek biraz devinim katabilirsiniz.

3-Mavi ve Beyazın Uyumu

kiz-bebek-yelek-modelleri-3

Mavi renk hep erkek bebeklerin rengi olarak kabul edilse de aslında bu hiçte doğru değil. Görselimizdeki gibi ak ve mavi renklerden oluşan bu yeleği örüp kızınıza giydirdiğinizde ne kadar yakıştığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.

4-Modern Yelek Modeli

kiz-bebek-yelek-modelleri-4

Kız bebeğimin farklı bir örgü yelek modeli olsun diyorsanız böyle bir modeli değerlendirmelisiniz. Oldukça kolay bir şekilde örülen bu yeleği düğmeler ve bir fiyonk ile tamamlayabilirsiniz.

5-Yelek ve Bereden Oluşan Takım

kiz-bebek-yelek-modelleri-5

Görselimizdeki gibi pançoya eş bir yelek modeli örmek istiyorsanız onu harika bir bere modeliyle tamamlayabilir ve bebeğinizin son radde şık görünmesini sağlayabilirsiniz.


Tüm görsellerimizi incelemeyi bitirdiyseniz en beğendiğiniz yelek modelini örmeye başlamak için daha çok oyalanmayın!

Bir önceki yazımız olan Renkli ve Desenli Bebek Örgü Bere Çeşitleri başlıklı makalemizde bebek bere ve bebek örgü hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir