Birbirinden Güzel Lif Çeşitleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:06

Örgüye yeni başlayanlar için, basit örülebilmesi ile öncelikli olarak seçenek edilen lif örnekleri günlük kullanım için ihtiyaç duyulan olmakla beraber, çeyizlerimizin de vazgeçilmezleri arasındadır.
Cilt sıhhati ve hijyeni için, hazır satılan liflerden defa henüz iyi olan el yapımı lifler, çamaşır makinesinde yıkanabilir ve fazla zaman aynısı sağlıkla kullanmak mümkün.
Özellikle çocukların banyo alışkanlıklarını geliştirmeleri ve banyo sürecini defa henüz eğlenceli duruma getirmek için değişik desenleri ile yumuşacık liflerden faydalanabilirsiniz.

Değişik formları ile birbirinden güzel lif desenleri örerek kendisi kullanımız için veyahut yakınlarınıza armağan ederek boş zamanlarınızı keyifle değerlendirebilirsiniz.
Lif yapımına başlamadan evvel bilmeniz lüzumlenen en ehemmiyetli şey, seçeceğiniz ipin basit temizlenebilir ve ciltle ilişki ettiğinde zararsız olmasıdır.
Benim naçizane önerim dokulu pamuk iliği ile örülmesi dir ki son zamanlarda ip endüstrisi epey kalifiye alternatifler sunmakta.
Biraz araştırıp kendiniz ve aileniz için ideal lif ipi cinsini bulmanız olası.

Birbirinden Güzel Lif Çeşitleri Resim Galerisi

Bilhassa lahana lif misali gibi kabarık tek lif örülecekse dolgu yapısı sebep ile fıstık örgü modeli seçenek edilir.
Yapılışı epey kolay olan fıstık misali için evvel zincir çekilerek tek yuva hazırlanır ve ipin dokusuna göre hazırlanan yuvanın içi ip çekilerek doldurulur.
Yeni başlayanlar için epey basit olan örgü lif desenleri için fıstık misali en iyi seçeneklerden bir tanesidir.
Dilediğiniz gibi üst üste dizerek, dilediğiniz boyutta lif meydana getirmenizi gerçekleştiren bu misal, bu arada yapımı oldukça basit örneklerden bir tanesidir.
Fıstık misali ile değişik şeklerde lif desenleri yapar iken öneme alınması lüzumlenen en ehemmiyetli nokta yuvarlak lif modeli için ilk olarak mesela orta bölümünün oluşturulmasıdır.
Orta zincir üstüne dolaşılarak yapılan fıstık dolgular istenilen boyuta geldiği zaman kenarı oya ile süslenilerek bitirilir.

 

Bir önceki yazımız olan Yelpaza Lif Modeli ve Anlatımı (Video Anlatımı İçinde) başlıklı makalemizde ilf örnekleri, lif modelleri ve yelpaze lif modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir