Birbirinden Güzel Lif Çeşitleri
admin 8 ay önce Lif Modelleri

Örgüye yeni başlayanlar için, basit örülebilmesi ile öncelikli olarak seçenek edilen lif örnekleri günlük kullanım için ihtiyaç duyulan olmakla beraber, çeyizlerimizin de vazgeçilmezleri arasındadır.
Cilt sıhhati ve hijyeni için, hazır satılan liflerden defa henüz iyi olan el yapımı lifler, çamaşır makinesinde yıkanabilir ve fazla zaman aynısı sağlıkla kullanmak mümkün.
Özellikle çocukların banyo alışkanlıklarını geliştirmeleri ve banyo sürecini defa henüz eğlenceli duruma getirmek için değişik desenleri ile yumuşacık liflerden faydalanabilirsiniz.

Değişik formları ile birbirinden güzel lif desenleri örerek kendisi kullanımız için veyahut yakınlarınıza armağan ederek boş zamanlarınızı keyifle değerlendirebilirsiniz.
Lif yapımına başlamadan evvel bilmeniz lüzumlenen en ehemmiyetli şey, seçeceğiniz ipin basit temizlenebilir ve ciltle ilişki ettiğinde zararsız olmasıdır.
Benim naçizane önerim dokulu pamuk iliği ile örülmesi dir ki son zamanlarda ip endüstrisi epey kalifiye alternatifler sunmakta.
Biraz araştırıp kendiniz ve aileniz için ideal lif ipi cinsini bulmanız olası.

Birbirinden Güzel Lif Çeşitleri Resim Galerisi

Bilhassa lahana lif misali gibi kabarık tek lif örülecekse dolgu yapısı sebep ile fıstık örgü modeli seçenek edilir.
Yapılışı epey kolay olan fıstık misali için evvel zincir çekilerek tek yuva hazırlanır ve ipin dokusuna göre hazırlanan yuvanın içi ip çekilerek doldurulur.
Yeni başlayanlar için epey basit olan örgü lif desenleri için fıstık misali en iyi seçeneklerden bir tanesidir.
Dilediğiniz gibi üst üste dizerek, dilediğiniz boyutta lif meydana getirmenizi gerçekleştiren bu misal, bu arada yapımı oldukça basit örneklerden bir tanesidir.
Fıstık misali ile değişik şeklerde lif desenleri yapar iken öneme alınması lüzumlenen en ehemmiyetli nokta yuvarlak lif modeli için ilk olarak mesela orta bölümünün oluşturulmasıdır.
Orta zincir üstüne dolaşılarak yapılan fıstık dolgular istenilen boyuta geldiği zaman kenarı oya ile süslenilerek bitirilir.

 

Ceyiz-bohcasi-lifleri

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!

reklam
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
admin
tabi efendim stoklara bakıyorum hemen dönüş yapacağım size
Songül Gündoğdu
2 adet 6 m istiyorum varmı
Ismail
Sadece dolabı ve aynası yanınada çamaşır makinesinin yerini yapsak kaça mal olur aynı bu model
admin
Merhaba Burçak Hanım maalesef biz sadece fikir verme açısından paylaşımlar yapıyoruz fiyat konusunda herhangi bir şey diyemeyeceğim.İyi Günler
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
admin
tabi efendim stoklara bakıyorum hemen dönüş yapacağım size
Songül Gündoğdu
2 adet 6 m istiyorum varmı