Oturma Odası Dekorasyon Çeşitleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:24

Oturma odaları ailemizle ve yakın arkadaşlarımızla zaman geçirdiğimiz alanların başında gelir. Oturma odası dekorasyonunda en mühim nokta koltukların rahatlığıdır.  Ama sadece rahatlık yeterli değildir.Oturma odamızı dekore ederken içerisinde huzurlu ve mesut olacağımız bir oda tasarlamalıyız. Renkler ve eşyalar sizi yansıtmalı. Mobilyalar ihtiyacınızı karşılamalıdır.

Dekorcenneti.com olarak farklı şekillerde dekore edilmiş on farklı oturma odasını sizlerle paylaşıyoruz. Burada beğendiğiniz herhangi bir dekorasyon örneğini kendinize göre farklılaştırarak evinize uygulayabilirsiniz.

oturma odası (1)

Kitaplarla aranız iyiyse, bir duvarı boydan boya kitaplık olarak değerlendirebilirsiniz. Kitaplığınızı da resimdeki gibi çarpıcı bir renge boyayıp, odanızın odak noktası haline getirip, etkili bir görsellik sağlayabilirsiniz.

oturma odası (2)

Oturma odalarında televizyon üstü abes saha genelde önemsenmez. Sizde tv ünitenizle uyumlu bir kapaklı raf yaptırarak bu resimde ki gibi hem fazladan depolama alanına sahip olursunuz, hem de dekoratif aksesuarlarınızı kolaylıkla sergileyebilirsiniz

oturma odası (3)

L koltuklar oturma odalarında daha samimim ortamlar oluştururlar. Ayrıca tek parça oldukları için odanın umumi temizliği oldukça kolaydır. Daha sıcak bir oda isterseniz koltuk arkasına yaptıracağınız duvar kağıdıyla uyumlu yastıkları koltuklarınıza yerleştiriniz.

oturma odası (4)

Kullanılmayan, koltuk yanı gibi alanlara duvarla aynı renk raflar monte ederek, dağınıklığı ortan kaldırabilirsiniz.

oturma odası (5)

Alçak tavanlı bir oturma odasına sahipseniz, boyuna çizgiler kullanarak tavanlarınızı daha yüksek gösterebilirsiniz.

oturma odası (6)

Oturma odanızda parlak renkler ile beyazı kombinlemek  hem hareketli bir oda eldetmenize muavin olur hem de içerisinde kendinizi daha mesut hissedersiniz.

oturma odası (7)

Televizyonu duvara monteleyerek ortadan abullabut görüntüyü kaldırabilirsiniz. Ayrıca yastıklarda sandalyelerde kullanacağınız mavi- çizgili desenler sayesinde her mevsim ova yaşayabilirsiniz.

oturma odası (8)

Bu yıl yine moda olan ayaklı kanepe modelli. Özellikle temizlik açısından kolaylık sağlayan bu modeller, en fazla bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Kanepenin üzerine yerleştirilen renkli yastıklar ve duvara asılı olan resimler odaya sıcaklık katmış

oturma odası (9)

Televizyon üstü gibi kanepe üstleri de genelde boşa giden alanlardır. Halbuki kanepe üzerine monte edeceğiniz raflarla odanızı dekorasyonu daha çarpıcı hale gelebilir.

oturma odası (10)

Kullanılan soft renkler sayesinde fazla huzur verici bir oda dekorasyonu. Sizde soft renkler kullanarak hem böyle bir odaya sahip olabilir hem de çocuklarınızın kirlettiği alanları, rengi atacak mı korkusu olmadan rahatça yıkayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Rahat ve Güzel Oturma Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde oturma odası dekorasyonu ve Rahat güzel hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir