Eski Eşyaların Geri Dönüşümü

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:02

Geri dönüşüm hususu son günlerde süratle artan, her geride bıraktığımızgün daha çok alaka gören bir mevzu durumuna geldi.
Yeşil enerji diye tanımladığımız tabii kaynakların başka bir deyişlegüneşin, rüzgarın gücünün kullanılarak üretildiği enerji kaynakları ile de geri dönüşüm başka bir deyişle kullanımı durdurma operasyonları inşa ediliyor.
Biz bu yazımızda külüstür eşyaların geri dönüşümü nasıl yaparız ile ilgilisöz ederek gerçekte esas konuya evlerden girmek gerekliliğinianlatacağız.
Evlerimizde çöplerimizi geri dönüşüm için makul şeklinde ayırırsak, kağıtlar için bir geri dönüşüm kutusu oluşturur kağıtları çöpe atmak yerşne buna atarsak, pilleri metalleri plastikleri ayırırsak çocuklarımıza da güzel misal olmuş oluruz.
Bu mevzu bağımlılık konusudur, birçok başka mevzu gibi.
Bizim ülkemizde de camın, plastiğin, kağıdın normal çöpe atılmamasılüzumlenen dönüştürebilir ve yine kullanmak mümkün bir malzeme olduğunu öğrenemek, öğretmek gerekli.
Atık camlar, plastikler ve kağıtlar geri dönüşüm fabrikalarına gider ve orada dönüştürülür.
Peki evlerimizdeki külüstür eşyaların geri dönüşümü nasıl yaparız, bunun için profesyonellerden takviye alabilmek lazım olur mi yok ise kendimiz yalnız yapılabilir miyiz? Külüstür eşyaları sebep bir geri dönüşüme sokmak istediğinize bağlı olarak bu meselenin yanıtı değişir.
Yani şayet koltuklarınızın kılıflarını değiştirmek, onları kesip henüz ufakkoltuklar inşa etmek ya da parçalar ilave ederek henüz devasa koltuklarinşa etmek, başlıklar ilave etmek istiyorsak o vakit takviye gerekebilir.
Eğer yanlızca var olan hazır durumunu basitçe değiştirmek istiyorsak ovakit farklı yardıma lüzum yok.
Mesala diyelim ki külüstür bir masanız var, üst bölümü kabardı ya darengi attı.bacak bölümleri ise gayet dayanıklı ve sıhhatli bir şeklindegözüküyor.
O vakit bu masanın ayaklarını çivilerini sökerek ayırabilirsiniz.
Bu masanın ayakları ve farklı bir masa veyahut iskemle veyahutmobilyanın düz zeminini kullanarak meydana görülmemiş bir mobilya çıkarabilirsiniz.
Sandalyelerin kendi eskir fakat minder bölümleri genellikle yeni kalır.
Bu minder kısımlarının yüzlerini değiştirerek onları değişik şekillerdekullanabilmeniz mümkün.
Ranza parçalarını, külüstür telefonları, sökülmüş fayansları zeminlerdekullanabilmeniz mümkün.
Kot pantolonlardan çantalar da yapabilirsiniz.
Yani külüstür eşyaların geri dönüşümü nasıl yaparız sorusunun yanıtısizin hangi mobilyayı kullanacağınıza bağlı olarak değişir.

Eski Eşyaların Geri Dönüşümü Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan Geri Dönüşüm Dekorasyon Örnekleri başlıklı makalemizde geri dönüşüm ve pratik dekorasyon önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir