Güzel Kokan Bir Ev İçin Pratik Çözümler

Kim istemez ki girince mis gibi kokan insana kendisini, sevgi dolu neşeli hissettiren bir haneye sahip olmayı.
Ne yazık ki he vakit vaziyet bu tür olmuyor.
Pişen yemek kokuları, ayakkabılığın kapağı açılınca gelen kokular, havasız odaların kokusu, nikotin kokusu, bir de nereden geldiği belli olmayan kokuların çözümü defa basit olduğu halde bazı durumlarda işin içinden çıkamayabiliriz.
Bu gün sizler için ev içinde ki pis kokulara çözüm yöntemlerini anlatmayan çalışacağım.
Öncelikle en basit formül bir konuk geleceğinde veyahut temizlik sorası mis gibi kokan bir haneye sebep sahip olacağımızı anlatayım.
– Ilk olarak şu kaide hiçbir zaman unutmamalısınız evinizi temizlik evveli havalandırın ve silme işleminden ardından kapılarınızı pencerelerinizi kapatın.
– Herkesten değişik bir ev kokusuna sahip olmak istiyorsak sıradan kokulu yüzey temizleyici lerinden vedalaşın ve en sevdiğiniz kolonya veyahut kullanmadığınız parfümü temiz suyun içerisine damlatıp temizliğinizi yapınız.
– Misafirleriniz gelmeden 15- 20 dakika evvel bir cezve içine karanfil, tarçın ve biraz su ilave edip ocağı üstünde kaynatmanız da evinizin mis gibi kokmasını sağlayacaktır.

Çöp Kovasının Kokusunu Gidermek İçin;

Pis kokan çöp kovanızı boşalttıktan ardından 1 dilim bayat ekmeğinüstüne bolca elma sirkesi döküp, bu emeği çöp kovanızın içine atın ve 1 gün bekletip ekmeği kovadan çıkartın.
Bir başka formül ise çöp kovanızın içine 1 avuç kedi kumu koyarak kötü kokuların önüne geçebilirsiniz.

Ev İçerisinde ki Sigara Kokusunu Gidermek İçin;

En güzel çözüm evde hiç nikotin içilmesine destur vermemek veyahutyanlızca 1 oda nikotin içilmesine destur vermek olmalı.
Bu 1 oda ise en çok havalandırılan mutfak olabilir.
Peki evde nikotin içildi bu kokuyu sebep gidereceğiz.
Sigara içilen hanesi öce defa güzel havalandırın ve içerisini üzüm sirkesiile doldurduğunuz kaseyi nikotin içilen odaya bir köşeye yerleştiriniz 2 gün içinde o odaya sinen nikotin ve kötü kokulardan yapıt kalmayacaktır.

Ayakkabılık (vestiyerde) Oluşan Kötü Kokuları Gidermek İçin ;

Ilk olarak ayakkabılarınızı havalandırmadan vestiyerinize yerleştirmemeye çalişin.
oluşan kokular gidermekte yardımcınız ise her evde tespit edilen 2 malzemeden biri veyahut her ikisi olacak.
Bunlar sirke ve karbonat.
Bir bulaşık süngerini sirke ile iyice ıslattıktan ardından bir kap içindeayakkabılığınıza yerleştiriniz.
1- 2 gün içinde ayakkabılıkta ki pis kokudan kurtulacaksınız.
Ya da karbonatla dolu bir kaseyi her vakit ayakkabılığınızda bulundurarak ta kokuları önlemiş bulunursuzunuz.
Ya da hem sirkeli sünger hatta karbonatı eş zamanlı dolabınızda bulundurabilirsiniz.

Kızarmış Balık Kokusu ya da Kötü Yemek Kokularını Evden Gidermek İçin;

Kızartmanın pis kokusundan kurtulmanın 2 basit yolu bulunuyor siz istediğinizi seçebilirsiniz.
– Birinci formül kızartma yaptıktan ardından veyahut yapar iken ocağınüstünde portakal kabuğu yakarak hem kötü kokuları giderebilirsiniz hattamutluluğa neden olan turunç kokularını evinize yayabilirsiniz.
– Başka yöntemimiz ize kızartma yapmaya başladığınızda yarı yarıya sirke su ile dolu cezvenizi ocakta kaynatarak he kötü koku oluşmasını önlersiniz hatta odanın bütün havasını temizleyebilirsiniz.

Kötü Kokan Kıyafetlerin Çözümü İçin; 

Burada da yardımcınız elma sirkesi, yarı yarıya elma sirkesi ve su dolduracağınız bir fıs fıs şişe ile kötü kokan kıyaftlerinize sirkeli suyu sıkın ve kendi kendine kurumaya bırakın.

Ev İçin Doğal Koku Önerileri;

– Öncelikle eğer toz torbalı bir elektrik süpürgesi kullanıyorsanız her torbayı değiştirdiğinizde, yeni torbayı takmadan içine bir kaç paket vanilya dökmeyi unutmayın. Evinizi her süpürdüğünüzde evinize mis gibi vanilya kokuları yayılacaktır.

– Portakal yediğinizde kabuğunun içine hem bir normal kokusuz beyaz mum yakıp bırakın. Hem koku olarak hem de görsellik olarak size mutluluk aşılayacak bir oda kokunuz olsun.

– Çamaşır yıkadığınızda 1-2 parça çamaşırı ev içerisinde kurutarak yumuşatıcının mis gibi kokusunun evinize sinmesine izin verin. Ayrıca fıs fıslı şişelere yumuşatıcınızı biraz sulandırarak koyunuz ve ara ara evinize bu kokuyu sıkınız.

– Parfümlü yüzey temizleyinizden ve biraz çamaşır suyunu, tuvalet fırçalığına sulandırarak koyunuz ve tuvalete her giren kişinin sizin için bilmeden de olsa tuvaletinizi temizlemesine izin veriniz 😉

– Kapınızın girişine vanilya kokulu büyük mumlar yerleştirerek de huzur veren vanilya kokusu ile misafirlerinizi karşılayabilirsiniz.

– Ayrıca bir kap içerisinde sulandırdığınız yüzey temizleyicilerini evinizin çeşitli yerlerine yerleştirmeyi ihmal etmeyin.

– Sabah kendinize çay demlemek için mutfağa girdiğinizde bir cezvenin içine biraz tarçın,1 paket vanilya, karanfil ve portakal kabuğu ilave edip bira su ile kaynatın. Daha sabahın ilk saatlerinde evinizde mis gibi kokular hakim olsun.

– Bunlar çok uzun iş derseniz evinizin çeşitli yerlerine otomatik koku makinelerinden de yerleştirerek de güzel kokulu bir eve sahip olabilirsiniz.

 

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!

Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.