Kanaviçe Salon Takımı Dekorasyon Modelleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:57

Bir devresinin en şık dekorasyon aksesuarlarından olan kanaviçeler son günlerde yine moda olmaya başladı.
El emeği göz nuru kanaviçe salon takımı örnekleri eskiye kıyasla henüzdeğişik kullanım alanları buluyor.
Seksenler ve doksanlarda tıpkı ihtiyar boya tabloları gibi camlı çerçeveli olarak salon duvarlarında boy gösteren kaneviçeler, bundan sonra henüzaktif kullanım alanları buluyor.
Hala annesinden veyahut anneannesinden kalma çerçeveli kaneviçeleri olanlar ise bunları antika eşyalar ile retro konseptlerde kullanıyor.

Yemek masalarının en güzel örtüsü

Salonların bir bölümünde salon takımları yer alırken başka bölümünde yemek odası takımları bulunur.
Tabi kimi hanelerde ayrı olarak bir yemek odası olsa da genele baktığımızda yemek takımları salonun bir tarafındadır.
Bu çok büyükte yemek masalarının büyüklüğüne göre ayarlanmış şık örtülerin kaneviçe ile işlenmiş olanları en orijinal yemek masası örtülerinden bir tanesidir.
Kasnak üstüne gerilen gergef üstünde ayrı ayrı işlenen bu el emeği örtülerin tek renkleri bulunduğu gibi defa işlek renkleri olan desenleri debulunmaktadır.
Çok yakın bir saate kadar yanlızca elde yapılabiliyordu.
Bir defa genç kızın çeyizinde tür tür desenleri ile tespit edilen bu el işlerini bundan sonra hazır durumda tuhafiyelerde bulmak olası.
Tam grup salonlar
Renk renk kanaviçelerle donatılmış bir salonunuz olsun istiyorsak, zamanınız da varsa bunu kendiniz ellerinizle hazırlayabilirsiniz.
Hemen derhal her yerden bulabileceğiniz kaneviçe salon takımı şemaları, hangi tarzda hazırlamak dilerseniz size ismim ismim yardım edecektir.
Yemek masası örtüsünün yanı sıra koltuk örtüsünden kırlent yüzüne kadar her kısımda kullanabileceğiniz bu el işlerini, benzer veyahut aynısırenk ve desenler ile tam bir ahenk durumunda yapabilirsiniz.

Değişmeyen adet; şile bezi üzerine kanaviçe

İğne ile iplerin bezin üstüne ayrı ayrı işlenmesi ile meydana gelen kaneviçeyi, birçok tarzda kumaş üstüne işleyebilirsiniz.
Kırlentler için surat olarak hazırlananların genellikle saten gibi parlak kumaşlar üstüne işlendiğini görüyoruz.
En külüstür zamanlardan ardından sarf edilen kumaş ise şile beziydi, bu bezin popüleritesinin bitmediğiniz hala sıklıkla kullanıldığını görüyoruz.
Yazlık hanelerde en fazla perde olarak sarf edilen bu şile bezlerini bilhassa mutfak perdesi olarak görüyoruz.

Kanaviçe Salon Takımı Dekorasyon Modelleri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan Önce ve Sonra: Salon Dekorasyonları başlıklı makalemizde salon dekorasyon fikirleri ve salon koltuk yenileme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir