Kütüphane Modelleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:30

Kütüphanenizin yeniden düzenlenmeye mi ihtiyacı var? İşte size birkaç öneri: Kütüphanenizi yerleştirirken öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta, ne kadar kitaba sahip olduğunuzdur. Eğer çok fazla kitabınız varsa odanızın tüm duvarını kaplayan büyük bir kitaplık kullanmalısınız.

Bir duvar boyunca kitaplığı dolduracak kadar kitabınız yoksa ve kitaplarınız dekoratif de görünsün istiyorsanız, o zaman işe kitaplarınızı ayırmakla başlayabilirsiniz. Ciltli ve güzel kaplı olan kitaplarınızı daha göz hizasına gelen raflara, diğer kitaplarınızı alt ve üst raflara yerleştirmeye dikkat edin.
İkinci adım olarak kitaplarınızı önce renklerine, daha sonra da boylarına göre ayırın ve aynı renkli kitapları boylarına göre dizin. Böylece kitaplığınızda daha düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.
Evraklarınız, notlarınız, kağıtlarınız için çeşitli kutular ve şık dosyalardan faydalanabilirsiniz.
Kitaplarınızın arasına değişik aksesuarlar, çiçekler, şık objeler serpiştirin. Bu kütüphanenizin daha dekoratif ve şık görünmesini sağlayacaktır.

Eviniz küçükse bir kapınızı kitaplığa dönüştürebilir, bir kapının çevresini raflarla düzenleyebilir ya da yatağınızın altında kitaplarınıza yer açabilirsiniz.

Kitaplarınızdan koridorunuzda bir sanat eseri oluşturabilir veya eski bir sandalyenin üzerinde nostaljik bir hava yaratabilirsiniz.
Kitapların yavaş yavaş tarihe karıştığı, kim bilir belkide bir sonraki nesil için antika olacakları şu günlerde, onların tadını çıkartmanız ve kokularını içinize çeke çeke zevkle okumanız dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan Önce ve Sonra: Salon Dekorasyonları başlıklı makalemizde salon dekorasyon fikirleri ve salon koltuk yenileme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir