Modern Salon Tül Perde Çeşitleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:14

Salonun ve oturma odalarının havasını değiştiren en önemli unsur perdelerdir. Oldukça şık bir salon takımını doğru perdeler ile kombinlemezseniz odanızın tarzı modern olmak ve klasik olmak arasında sıkışır kalır. Son trendlere göre modern salon tül perde modelleri çok farklı tarzlardan oluşmaktadır. Yani siz klasik bir hava yaratmak istiyorsanız klasik tarzda, modern ve spor bir tarz yaratmak istiyorsanız buna uygun modeller bulmak gayet kolaydır.

Yeni nesil salon tül perde modelleri

Çok büyükte salonların çok büyükte kalın kadife perdeleri bir devre tesiri kaybetti.
Son zamanların dekorasyon mecmualarına baktığımızda bu modanın yine gündeme yaklaştığını görüyoruz.
Ancak yeni kuşak çağdaş hanelerde bu classic perde desenleri pek çok seçenek edilmiyor.
Kalın ve iğne oyası işlemesini andıran tül perdeler adına düz, oldukça yalın kırık beyaz tül perdeler seçenek ediliyor.

Klasik anlayıştan asla ödün vermeyenlere

Çok büyükte varaklı koltukları, yüksek salon vazolarını ve göz alıcı avizeleri stor tül perde ile kombinlemek olanaksız.
Bu seneki çağdaş perde tasarımları arasında ilgi çeken classic tarzdaki ti perdeler dantel işlemelerin ağırlığını taşıyor.
Tavandan yere kadar uzanan tül perdeler genellikle classic korniş adına çağdaş vakit kornişleri ile tavana tutturuluyor.
Dilerseniz tek parça kullanabileceğiniz gibi iki parça şeklinde de satılıyor.

Genç evlere  spor tül perdeler

Spor kanepe ya da koltuklar ile döşenmiş bir salonda spor tül perdeler kullanmak gerekir. Son bir kaç yıldır hemen hemen her yerde karşımıza çıkan stor tül perdeler tam bu noktada devreye giriyor. Çeşitli renk ve desenlerde bulabileceğiniz bu stor tül perdeleri kalın ve ağır fon perdeler ile kullanabilirsiniz. Fon perde ile tül perdenin renkleri ile dokusunun uyumlu olmasına dikkat edin.

Yeni trend, perdesiz tüller

Stor perdeleri uygun fon perdeler ile kombinleyebilirsiniz demiştik. Stor perdeleri, isterseniz hiç fon perde olmadan tek başına da kullanabilirsiniz. 2017 perde modası, fon perdesiz sadece tül ve kalın tüller kullanılarak yapılan dekorasyonlara da geniş yer veriyor. Yani artık sadece perdeler değil aynı zamanda kalın tüller de perde olarak kullanım alanı buluyor.

Modern Salon Tül Perde Çeşitleri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan Önce ve Sonra: Salon Dekorasyonları başlıklı makalemizde salon dekorasyon fikirleri ve salon koltuk yenileme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir