Salonda Kullanılacak Avize Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:55

Ev aydınlatmasında ilerleyen teknolojinin tesiri ile defa değişik tarzda aydınlatma sistemleri kullanılmakta.
Asma tavan modellerinin çeşitlenmesi ile bütün odalara kalifiye asma tavan desenleri üretilince, aydınlatma sistemlerinden bir tanesi de asma tavanlar oldu.
Tavandan yansıtmalı, tavana gömmeli, asma tavan üstünden uygulamalı onlarca aydınlatma sistemi arasında salon için avize desenleri hala kullanılmaya sürüyor.
Bir salonu olmasından henüz şık ya da henüz kolay gösterme gücüne bulunduran avizeler, bu arada aydınlatma düzeneğinin başarılı olmasınıda gösterir.

Aydınlatmanın baş kahramanları salon avizeleri

Evinizin aydınlatmasında her odada değişik ögeler kullanabilmeniz mümkün.
Dilerseniz yerden artan çağdaş lambalar, isterseniz tavana gömülü aydınlatma ögeleri isterseniz de aklınıza gelebilecek bütün külüstür usül aydınlatmaları kullanabilmeniz mümkün.
Ancak salon aydınlatmasında mutlaka avize tüketmelisiniz.
Sadece doğru bir aydınlatma için değil bu arada şık ve çağdaş bir dekorasyon meydana getirmek için avize desenleri ehemmiyetli birfaktördür.
Evin en süslü ve abiye dekorasyona sahip kısmı olan salon için avize seçerken ilk olarak odanın büyüklüğü göz önüne alınmalıdır.
Eğer beğendiğiniz avize modeli salon için küçükse oda karanlık olacaktır.
Tabi ki bunun tam tersi vaziyet da geçerlidir.
Yani odanız küçükse ve siz defa devasa bir avize aldıysanız, bu avize salonda defa aşırı ilgi çekici ve belki de rahatsız edici olacaktır.

Avize modelleri ve mobilya tarzı uyumu

Bütün dekorasyon stillerinde en ehemmiyetli nokta bütünsel bir uyum yakalamaktır.
Yani sizin mobilyalarınız, perdeleriniz, halılarınız, lambalarınız ve bütün duvar aksesuarlarınız aynısı tarza sahip olup bir uyum yakalamalıdırlar.
Minimalist bir yaklaşımla hazırlanmış avize modellerini abiye klasik koltuk takımları eşliğinde kullanamazsınız.
Varaklı altın kaplama koltukların, kalın kadife perdelerin dekorasyonu meydana getirdiği bir odada seçilen avize de minimum şunlar kadar klasik ve ağır olması gereklidir.
Tıpkı perdelerin aksesuarlarının dahi koltuk yüzleri ile aynısı renk olması gerektiği gibi, avize renklerinin ışıkla ve lambalarla aynısı olması lazım olur.

Salonda Kullanılacak Avize Fikirleri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan Küçük Salonlar İçin Tasarım Önerileri başlıklı makalemizde küçük salon örnekleri, salon dekorasyon fikirleri ve salon tasarımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir