Yatak Odalarınız için 25 Birbirinden Güzel Depolama Önerileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:38

İş yatak odasında depolamaya geldiği zaman yüzlerce depolama fikribulunmaktadır.
Buralar için 25 akilane fikri alçakta size sunuyoruz.

Kendi Depolama Yerini Yap

Hazır depolama ünitelerini ana yatak odanızda rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün.
Hatta ev sahipleri de evinin yüksekliğini kullanıp bu üniteleri üst üste koyabiliyorlar.
Platform yataklar da size depolama kısmı sunuyorlar k burada battaniyelerinizi saklayabilirsiniz.

Başlık Depolama

Açık ya da kapalı raflar yatak ilk haftalarında değişik ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.
Açık küp şeklinde olanlarda aksesuarlarınızı saklayabilirken kapılarda ve çekmecelerde henüz ehemmiyetli eşyalarınızı saklayabilirsiniz.

Çekmecelerinizi Düzenli Tutun

Bunun gibi bir bölümleme ile eşyalarınızı birbirinden ayırabilir ve henüzderli toplu tutabilirsiniz.

Gizli Saklama Alanları

Sepetleri platform yataklar altında gizleme kısmı olarak kullanabilmeniz mümkün.
Hem bu yolla dilediğiniz vakit eşyalara ulaşımınızda henüz basitolacaktır.
Uzun olan eşyalarınızı da kolaylıkla yatak altında saklayabilirsiniz.

Göremediğiniz Alanları Kullanın

Yatak odanızdaki yatağın altı bilhassa bu iş için defa uygundur.
Buraya hasırdan yapılmış bir sepet koyabilir ve eşyalarınızı saklayabilirsiniz.

Giydirilmiş Duvarlar

Odanızın başka doğrultusunda, kademeli açık raflar duvarınızda sizekalifiye yer açacaktır.
Boş bir duvara bunları monte edebilir ve kendinize güzel raflar yapabilirsiniz.

En Küçük Yeri Ele Geçirin

Pencere ve kapı yanlarındaki ufak alanlar genel olarak suistimal edilen bölgelerdir.
Ama iş yatak odasına gelince buralara raflar ekleyebilir ve size ilişkin olanhatıraları sergileyebilirsiniz.

Dekorasyon ve Depo

Güzel yapılmış depolama eşyaları yatak odanızda dekoratif ve pratik olmalı. İşte size güzel bir üçleme ayna seti ve buna uygun olan bir takı asmak için aksesuar tutucu.

Küçük Depolamaya Yatırım Yapın

Küçük ayakkabı rafları size en küçük alanlarda bile depolama yeri sağlayacak. Daha iyi depolama ve eşyaları düzenlemek için bunları renge, tipine ve mevsime göre bölebilirsiniz.

Doğru Askıları Seçin

Eğer yatak odanızdaki dolabın düzenli olması istiyorsanız bunları kullanabilirsiniz. Aynı tipteki askılıkları aynı tip giysileriniz için kullanabilirsiniz. Örneğin tüm erkek tişörtlerini ahşap askı kullanırken bayan elbiseleri için bunun plastik versiyonlarını kullanabilirsiniz.

Garip Eşyalar için Yer Bulun

Çok küçük bir alanda doğru eşyaları kullanarak bunları dolabınızda güzelce saklayabilirsiniz. İşte size kumaş tutucu bir halka fikri. Bunlarda aynı zamanda şallarınızı ve kemerlerinizi de saklayabilirsiniz.

Özel Öğelerden Yararlanın

Eğer ana yatak odanıza girince istediğiniz her şeyi kolayca bulmak istersiniz. Bunlar için de özel öğelerden faydalanabilirsiniz. Size istediğiniz gibi bir depolama alanı sunacaktır.

Öne ve Merkeze Fonksiyon Ekleyin

Olabildiği kadar depolama için fonksiyonel eşyalar kullanın. Örneğin ayanın önündeki aksesuar kutusu gibi. Bu şekilde aksesuarlarınızı bir arada tutabilirsiniz.

Dekoratif Saklamaları Kullanın.

Depolama eşyaları basit ve süssüzdürler ancak güzel eşyalarınızı göstermek için süslü kaplar kullanın. Veya bu saklama alanlarının içlerine istediğiniz şekilli yaparak daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Tavandaki Depolama Alanı

Yatak odanızdaki dolaplarınızın tavanla arasındaki boşlukları sakın ha unutmayın. Burada etiketli sepetleri koyarak eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Bu alanları olabildiğince kullanmaya özen gösterin.

Karışık Raflar

Farklı yükseklikteki raflar size daha çok rahatlık sağlar. Eğer farklı yükseklikteki rafları beğenmediyseniz bunları bölmeler yardımı ile ayırabilirsiniz.

Raf Bölücüler Kullanın

Bölücüler özellikle çekmeceler için harikadır fakat bunların ucuz olanları raflar için de kullanılabilir. İşte size bu uzun bir bölücü örnek bununla birlikte çantalarınızı ayrı ayrı saklayabilirsiniz. Aynı şekilde tişörtleriniz için de yapabilirsiniz.

Eklemeler Yapın

Yatak odanız için pahalı depolama alanları alıp savurganlık yapmayın. Basit ve ucuza aldığınız kumaş çekmeceleri bunlara askılara ekleyerek eşyalarınızı bu şekilde dolapta saklayabilirsiniz.

Ayakkabılarınızı Açıkta Saklayın.

Göremediğimiz eşyaları genelde kullanmayız bu özellikle ayakkabılar için geçerlidir. Ayakkabılarınızı açık bir rafta hepsi çift olacak halde saklayabilirsiniz.

Her Boşluğu Değerlendirin

Ana yatak odasında ve banyolarınızda ekstradan saklama alanları ile sanat yaratabilirsiniz. Pencere önleri, küvet kenarları gibi küçük yerlere pratik eşyalar koyarken ince duvarlara da askılıklar yardımı ile eşyalarınızı asabilirsiniz.

Askılıklardan Yararlanın

Halkalar, kancalar ve sepetler yardımı ile kendinizi olağanüstü bir şekilde saklama alanları elde edebilirsiniz. Süngerlerinizi ve fırçalarınız için mükemmel bir saklama yeri olacaktır.

Günlük Eşyalarınızı Sergileyin

Eğer banyonuzda ve yatak odanızda sürekli kullandığınız eşyalar var ise bunları kolay ulaşabileceğiniz yerlere koyun. Onları düzenli bir şekilde tutmak istiyorsanız birkaç renkli kutu kullanabilirsiniz.

Bölün ve Sonra Bir Daha Bölün

Banyonuzdaki ve yatak odanızdaki eşyaları saklamak istiyorsanız bölmeli kapları kullanın. Bu yöntem özellikle fırçalar, diş fırçaları gibi küçük eşyalar için bir hile.

Derinlere Gidin ve Uzun Lavabo Altı

Lavaboların altı hemen bir kabusa dönüşebilir. Çekmeceli sepetleri kullanarak bu alanı daha kullanışlı bir hale getirebilir ve temizlik malzemelerinizi bunlarda saklayabilirsiniz.

İstediğiniz Gibi Kullanın

Şahsi tasarımların evrimi harbiden mükemmel bir şeydir ki depolama ileorantılıdır ve korkusuz bir şeklinde gereçleri karıştırmak ve birbirineahenkli duruma getirmektir.
Bitmiş odun ya da bitmemiş odun? Sorun değil bu güzel bir banyo aksesuarı olabilir.
Eğer ince duvarlarınız var ise buralara barlar ilave edip havlu gibi eşyalarınızı asabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yatak Odanızdaki Dekorasyon İçin 30 Parlak Öneri başlıklı makalemizde yatak odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir