Klasik Yemek Odası Takımları ve Çeşitleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 04:18

Esin veren yemek odası dekorasyon fikirlerinin başında classic yemek odaları geliyor.
Işlemeli ve kabartmalı mobilya tasarımlarının parlak kadife kumaşlar ile buluştuğu bu takımlar, kişiyi kendisi evinde adete vakitte yolculuğaçıkarıyor.
Ancak classic yemek odası takımları başka yemek odası takımlarına görehenüz devasa ve geniş mobilyalardan oluştuğu için geniş yer kaplıyor.
Yani bu tür bir yemek odası için defa devasa bir salona veyahut geniş bir odaya gereksinim duyabilirsiniz.

Klasikliğin rengi bej
Avrupa tarihinin en abiye ve şık devresi olan Rönesans devresi tablolarına baktığınızda çok büyükte yemek masalarında tertip eden varlıklı ziyafet sofralarını görürsünüz.
Herhangi bir saraya gittiğinizde de aynısı şeklinde büyük masalar ve onlarca iskemle ile çok büyükte yemek odası mobilyaları bulunmaktadır.
Bu classic devresinin en güzel temsilcisi mobilyaların hepsi krem rengi ve bej rengi tonlarındadır.
O dönemlerden ardından classic mobilyanın rengi de bu renk tonlarımeydana gelmiştir.
Hemen derhal bütün perde ve salon takımları ile rahatlıkla ahenkgerçekleştiren bu renklerde yemek odası takımları da bulmak defa kolay.
Hem classic hem modern
Modern yemek masası desenleri ile classic kadife döşemeli çok büyüktesandalyelerin birleşiminden meydana gelen özgün tasarımlar da nihaizamanların en güzel takımlarından.
Bir bölümünün ağır bulunduğu bir bölümünün ise çağdaş ve sporbulunduğu bu tasarımlar, iki tarz arasında görkemli bir balans sağlar.
Açılabilir çağdaş masalar ile işlemeli sandalyeler, ön görü ettiğinizdendefa henüz çekici bir görünüme sahiptir.
Dilediğiniz tarzdaki büfe ve perdeler ile konbinleyebileceğiniz bu tasarımları da değişik renk gruplarından da seçebilirsiniz.
Kruvaze perdelerin gölgesindeki şıklık
Klasik yemek odası takımları en güzel kruvaze tarzındaki kadife perdeler ile konseptlenir.
Kocaman pencereleri olan bir salonunuz varsa ve ayrı olarak bir yemek odanız yok ise mutlaka pencere tarafını yemek odası olaraktüketmelisiniz.
Koltukların bulunduğu bölümü isteğinize göre basitçe aydınlatabilirsinizfakat yemek bölümünde sabah kahvaltıları için kafi tabii ışıklandırmaolması gereklidir.
Ayrıca kalın açık renk kadife perdeler ile oluşturacağınız şık bölge ile hem kendinizi hatta misafirlerinizi saraydalarmış gibi hissettirebilirsiniz.
Bu kadife perdeleri açık renk tonlarındaki tüller ile tamamlamayı daunutmamalısınız.

Klasik Yemek Odası Takımları ve Çeşitleri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan Beyaz Yemek Odası Takım Örnekleri başlıklı makalemizde beyaz yemek odası ve yemek odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir