Minimal Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olur?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:17

Evin odaları arasında en fonksiyonel odalardan bir tanesidir o. Hem sosyalleşme yeri, hem ailenin bir araya geldiği yer hem de yeri geldiğinde oturma alanıdır. Hangi odadan bahsediyoruz diye merak ediyorsanız tabiki aş odalarından bahsediyoruz. Yeni yapılan tüm ev dekorasyonlarında mutlaka kendine özel bir saha aş odalarını salon ile uyumlu, şık ve özgün bir şekilde dekore etmeye çalışıyoruz. Farklı tarzlar ile aş odası dekorasyonları incelememize minimal tarz ile devam ediyoruz. Peki, minimal aş odası dekorasyonu nasıl olur?

Minimalizm bir felsefedir. Altmışlı yıllardan bu yana etkili olan bu akımı biz gündelik hayatımızda direk olarak son bir kaç senedir görüyoruz. Büyük ve abartılı sanat akımlarına tepki olarak öncelikle resim ve heykel sanatına yönelik ortaya çıkmış bir sanat akımıdır. Sanat akımı olduğu için de öbür hepsi gibi kendi içinde bir felsefesi vardır. Yani evinde minimal bir dekorasyon tercih etmek isteyenlerin aslında hayatlarında da bu felsefeyi tercih etmesi gerekir. Tabi hangi birimiz tarzımızı hayatımıza yansıtabiliyoruz ki bu o kadar basit bir şey değil tabiki de. Biz bu yazımız ile minimal aş odası dekorasyonu nasıl olur diye merak edenlere lüzumlu bilgileri vermek, örnekleri ile de kafalarındaki soruları gidermek istedik. Sonrasında siz bu tarzı seçersiniz, tüm hayatınıza uygularsınız yoksa tamamen silersiniz size kalmış. Minimal tarzı tüm evin tüm odalarında ayrı ayrı uygulamanız da mümkün. Hatta evin sadece bir odasını bu tarz yapıp diğerlerini daha farklı da yapabilirsiniz.

Yemek odalarımızı iki şekilde dekore ediyoruz. Salonun bir parçası olarak açık aş salonlarını koltuk takımları ile uyumlu bir renkte ve daha yalın olarak dekore etmek gerekiyor. Müstakil aş odası dekorasyonlarını ise tamamen kendine has renkleri, kendine has vitrini ya da şimdiki adı ile büfesi olan bir özel oda olarak tasarlıyoruz. Minimal aş odası dekorasyonu nasıl olur sorusunun ilk cevabı olarak en az eşya ile olur diyebiliriz. Sadece kullanmak zorunda olduğunuz eşyalar ile. Galerimizdeki örnekleri inceleyerek daha çok düşünce sahibi olabilrsiniz.

Bir önceki yazımız olan Enza Home Yenilikçi Tasarımlara Sahip Mutfak Masası ve Sandalyeleri başlıklı makalemizde Enza Home Yenilikçi tasarım yemek masa ve sandalye hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir