Minimalist Yemek Odası Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:19

Iç dekorasyonda en külüstür zamanlardan ardından belli başlı sanat anlayışları seçenek edilmiştir.
Bir devresinin en gözde akımlarından olan romantik akımın etkisindeki ev dekorasyonlarında bol kırmızılı, bol kadifeli, sırmalı detayların hakimiyetinde altın kaplamalı mobilyalar kullanılmıştı.
En şık banyolarda dahi kafide perdelerin, altın varaklı koltuklarınzenginliği yadırganmadı.
Uzun müddet hakimiyet devam ettiren bu akım tesirinde abiye haneler,çok büyükte salonlar, büyük yemek odaları dekore edildi.
Şimdilerde ise ağır mobilyaların çok çok eşyaların etkisinden bıkaninsaniyet minimum olan mananındaki minimalist anlayışı benimsemeye başladı.
Minimalizm, başlarda fotoğraf heyket ve müzik gibi sanat alanları içinmeydana çıkımış olsa da vakit içinde aklımıza gelebilecek bütün alanlarda etkisini göstermeyi muvaffak oldu.
Ev dekorasyonlarından kıyafetlere, modaya, renk tonlarına, classicmimari nedenlere kadar tümşeyleri fakat tümşeyleri etkiledi.
Biz de bu yazımızda yemek odası olanlar ve bu odayı çağdaş bir tarzda döşemek isteyenler için minimalist yemek odası dekorasyonları ile ilgilimuhtelif bulgular derledik.
Az eşya defa tesir, çağdaş yemek odaları
Çabasız şıklık kavramı birçok yerde karşımıza çıkar, bilhassa de moda ve takı gibi alanlarda daha fazla karşımıza çıkar.
Çabasız şıklık kavramı gerçekte minimalist dekorasyonu tek başına tanımlayabilen bir tümcedir.
En sevdiğiniz, en kullanışlı, hem alan hem fonksiyon itibariyle el verişli malzemeleri kullanarak hazırlayacağınız bu tasarımlar kendimize hayatalanları bırakmak üstüne heyeti.
Oda içindeki uyumun her şeyden ehemmiyetli bulunduğu bu dekorasyontipinde, soft ve birbirine yakın renk tonları hakimdir.
Gri gibi classic olmayan fakat iddiasız şık renk tonları kara ve lacivert gibi koyu renk tonları eşliğinde tüketilir.
Ince yapılı sandalyelerin, ince yapılı masaların kullanıldığı odada genelolarak tabii renk tonlarının hakimiyeti bulunmaktadır.
Aşırı parlak renk tonları nerdeyse hiç bulunmaz.
En güzel minimalist yemek odası dekorasyonları örneklerini galerimizde görebilir, muhtelif fikirler sağlayabilirsiniz.
Ayrıca evlerinizin fiziksel yapısına makul olup olmadıklarına, ne kadarkullanımı kolay olduklarına da hüküm verebilirsiniz.

Minimalist Yemek Odası Fikirleri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan Klasik Yemek Odası Takımları ve Çeşitleri başlıklı makalemizde klasik yemek odası ve Yemek Odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir